Borowik ceglastopory - nadaje się do suszenia i spożycia po ugotowaniu

Jak przechowywać grzyby? Jak mrozić, jak suszyć grzyby?

Grzyby to dla wielu osób wyjątkowy przysmak. Mają bardzo szerokie zastosowanie w kuchni i nadają potrawom charakterystyczny smak. Najłatwiej jest kupić mrożone lub suszone grzyby w sklepie, jednak znaczna część ich miłośników uważa, że najlepiej smakują własnoręcznie zebrane. Jeśli więc zdecydujemy się na to, aby wybrać się na grzybobranie, to koniecznie musimy najpierw zebrać informacje na temat tego, jak je przechowywać, aby się nie zepsuły i aby można było cieszyć się ich smakiem przez dłuższy czas.

Jak przechowywać grzyby?

Odpowiedzi na kluczowe pytanie udzielimy za chwilę, chcielibyśmy zacząć od tego, kiedy w ogóle warto wybrać się do lasu na grzybobranie. Teoretycznie na grzyby można natknąć się przez większość roku, jednak największe prawdopodobieństwo obfitych zbiorów jest jesienią. Aby rosnąć, grzyby potrzebują odpowiednich warunków, kluczowa jest tu zarówno temperatura, jak i wilgotność powietrza. Niektórym wyjątkowo wytrwałym grzybiarzom udaje się znaleźć całkiem niezłe okazy wiosną, a nawet w lipcu i w sierpniu, ale osobom, które nie mają doświadczenia i zbyt dużych pokładów cierpliwości, polecamy wyjście do lasu we wrześniu lub w październiku.

Wracamy teraz do głównego tematu artykułu, a więc przechowywania spożywczych skarbów znalezionych w lesie. Jak przechowywać grzyby, warzywa, owoce radzi www.abcporady.pl, można znaleźć tam istotne informacje na temat transportu świeżych artykułów spożywczych, ale nie tylko. Jeśli chodzi o przechowywanie grzybów na własny użytek w domu, to najlepszym sposobem jest zamrożenie ich lub wysuszenie. Bardzo ważne jest to, że nieprzetworzone grzyby można trzymać maksymalnie 24 godziny, po tym czasie prawdopodobnie zaczną się psuć.

Jak wykorzystać grzyby w kuchni?

Jedną z najpopularniejszych potraw z grzybów są szmory, czyli jajecznica z grzybami. Najlepiej do tego przysmaku nadają się świeże, zebrane tego samego dnia grzyby. Ponadto wiele osób wykorzystuje je do przyrządzenia wytrawnej przekąski poprzez marynowanie. Zarówno świeże, jak i mrożone lub suszone grzyby można wykorzystać do sosów, dań mięsnych lub makaronów. Niektóre gatunki ryb wspaniale smakują w sosie z kurek. Ogromną popularnością cieszą się także zupy grzybowe. Grzyby można wykorzystać także jako jeden ze składników różnego rodzaju pasztetów.

Co warto wiedzieć o grzybach?

Bez wątpienia, najpopularniejszym i najbardziej powszechnym grzybem jest pieczarka. Polska jest niekwestionowanym liderem w hodowli pieczarek, które w znacznej mierze są eksportowane do innych krajów Unii Europejskiej, ale także poza nią. Bardzo długo pieczarki w naszym kraju były traktowane jako produkt spożywczy gorszej kategorii, gdyż sądzono, że nie zawierają one żadnych wartościowych składników odżywczych. Generalnie uważano, że grzyby posiadają wyłącznie walory smakowe. Nie jest to jednak prawda, gdyż najnowsze badania pokazują, że w grzybach znajduje się wiele witamin oraz cennych dla naszego organizmu składników.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *